Tuesday 7.July 2020

Poslední aktualizace 2.03.2017 11:13

Agentura pro rozvoj Broumovska

pomáháme naplňovat Vizi Broumovska 2029

Jste zde: O agentuře - Vize a regionální rozvoj
Chyba
  • JFolder::create: Could not create directory

Devátý ročník VINUM et CETERA, nádvoří kláštera v Broumově, sobota 2. června 2012

Vinum__CeteraVinum & Cetera 2012 - ochutnávka nejlepších českých a moravských vín

Již tradiční odpoledne, kde můžete ochutnat vína z kolekce Salonu vín České republiky, bude probíhat v sobotu 2. června 2012 od 13 hodin v Benediktinském klášteře v Broumově. Agentura pro rozvoj Broumovska, o. s. pořádá přehlídku nejlepších českých a moravských vín. Vína můžete ochutnávat s výkladem Ing. Marka Babisze, hlavního sommeliera Salonu vín České republiky.

Celý článek...

První semestr Univerzity 3. věku v Broumově skončil přednáškou na téma Magnátské rody pozdního středověku a raného novověku

První semestr Univerzity 3. věku v Broumově skončil přednáškou na téma Magnátské rody pozdního středověku a raného novověku.
Prostředí Kreslírny bývalého broumovského klášterního gymnázia, vyzdobené freskou na stropě a obrazy po stranách, které tu většinou visely již v době, kdy sem před téměř 150 lety chodil Alois Jirásek. Několik prázdných míst těch, co v sychravém zimním počasí nemohli pro nemoc nebo z obav z náledí přijít. Vždyť všem studentům Univerzity 3. věku (U3V) Univerzity Hradec Králové (UHK) v Broumově bylo 19 let již dávno. O to poctivěji přicházejí na přednášky a pozorněji poslouchají výklad.

Celý článek...

První přednáškou začíná 20. října 2011 zimní semestr Univerzity třetího věku v Broumově

Zimní semestr Univerzity třetího věku zahájí ve čtvrtek 20. října 2011 ve 13 hodin v Kreslírně budovy bývalého klášterního gymnázia profesor PhDr. František Musil, CSc. přednáškou o šlechtických kolonizačních rodech.

Univerzita Hradec Králové otevírá v Broumově pro akademický rok 2011/2012 v rámci Univerzity třetího věku první dvou semestrový cyklus přednášek pro seniory. Osm bloků na téma „Východočeská šlechta v proměnách času" přednesou profesoři z Historického ústavu hradecké Univerzity a další odborníci.

O Univerzitu třetího věku byl mezi studenty seniory velký zájem. Přijímání již bylo v této chvíli zastaveno. V případě zájmu však přesto kontaktujte spoluorganizátory univerzity v Agentuře pro rozvoj Broumovska tak, aby mohl být naplánován další termín či upraven průběh stávajícího. Osobně je to možné v budově bývalého klášterního gymnázia u paní Jitky Nigrinové, na telefonu 491 521 283 nebo e-mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Celý článek...

Agentura pro rozvoj Broumovska vyhlásila výsledky programu Máme rádi Broumovsko

Výběrová komise Agentury pro rozvoj Broumovska (APRB) vyhlásila sedm žadatelů, kteří dostanou finanční podporu pro svoje projekty z grantových programů Máme rádi Broumovsko a Máme rádi Broumovsko PLUS.

Příjem žádostí do grantového programu "Máme rádi Broumovsko, máme rádi místo, kde žijeme", vyhlásila APRB v říjnu letošního roku. "Finanční prostředky jsou určeny organizacím i jednotlivcům, kteří se zabývají prací s dětmi a jejichž projekty vedou k prohlubování jejich vztahu k místu a lokálnímu patriotismu," řekla manažerka projektu z APRB Marcela Školníková a dodala: "Finance na podporu tohoto programu jsme získali během dobročinného večera pro Broumovsko v rámci akce Vinum et Cetera v červnu 2011."

Celý článek...

Právě byl vyhlášen grantový program „Máme rádi Broumovsko“ Agentury pro rozvoj Broumovska

Agentura pro rozvoj Broumovska vyhlašuje příjem žádostí do grantového programu „Máme rádi Broumovsko, máme rádi místo, kde žijeme“, který získal prostředky během Dobročinného večera pro Broumovsko vpředvečer tradičního Vinum et Cetera. „Vyzýváme tímto organizace i jednotlivce, kteří se zabývají prací s dětmi, aby si připravovali projekty, které mohou vést k prohlubování jejich vztahu k místu a zapojováním veřejnosti k prohlubování lokálního patriotismu“ řekla při této příležitosti manažerka projektu z Agentury pro rozvoj Broumovska Marcela Školníková. Na podporu projektů je připraveno pět grantů ve výši 10 000 Kč a díky štědrosti našich dárců můžeme vyhlásit navíc dva s částkou 20 000 Kč. Tematické oblasti a projektový příspěvek jsou uvedeny ve výzvě zveřejněné na webových stránkách www.aprb.broumovsko.cz.

Celý článek...

Strana 2 z 4