Tuesday 7.July 2020

Poslední aktualizace 2.03.2017 11:13

Agentura pro rozvoj Broumovska

pomáháme naplňovat Vizi Broumovska 2029

Jste zde: Partnerství - Projekt revitalizace kláštera zvítězil v soutěži ateliérů
Chyba
  • JFolder::create: Could not create directory

Projekt revitalizace kláštera zvítězil v soutěži ateliérů

Projekt Vzdělávací a kulturní centrum Broumov - revitalizace kláštera, který podal projektový a inženýrský atelier INS s r.o., získal v kategorii Architektura a stavební projekt 1. místo v soutěži Stavební CAD projekt 2010. Toto klání je tradiční soutěží architektonických ateliérů a projekčních kanceláří o nejlepší prezentaci stavební či profesní projektové dokumentace zpracované pomocí produktů firem Autodesk a AB Studio.

Na vyhlášení výsledků již 17. ročníku , které se konalo 30. listopadu 2010 v Praze, byli vyhlášeni vítězové všech sedmi kategorií. Přihlášeno bylo víc než 100 projektů. Soutěž Stavební CAD ( Computer aided design - počítačem podporované navrhování ) projekt za dobu svého trvání získala řadu příznivců. Většina staveb byla realizována a dnes jsou již součástí naší existence. Každý z uplynulých ročníků nabídl velmi zajímavý pohled do kuchyně renomovaných českých architektonických a projekčních ateliérů a veřejnost se takto mohla seznámit s vítěznými projekty jednotlivých kategorií.

Vítězné projekty budou prezentovány na stránkách www.stavebnicadprojekt.cz a na dalších akcích.

Projekt VKC Broumov – revitalizace kláštera zahrnuje úpravy v klášterní zahradě a severovýchodní části kláštera, kde by vznikl prostor především pro kulturní, vzdělávací a další veřejně prospěšné aktivity. Opatství sv. Václava v Broumově získalo nedávno půjčku ve výši 5 miliónů Kč na přípravu projektu pro broumovský klášter. Celkové náklady na projekt by mohly dosáhnout až 500 miliónů korun.