Tuesday 7.July 2020

Poslední aktualizace 2.03.2017 11:13

Agentura pro rozvoj Broumovska

pomáháme naplňovat Vizi Broumovska 2029

Jste zde: Partnerství
Chyba
  • JFolder::create: Could not create directory

Partnerství v projektech

Klášter v Broumově získal 5 milionů korun na přípravu projektu

Krajské zastupitelstvo Královéhradeckého kraje 9. září 2010 rozhodlo o půjčce pro Opatství sv. Václava v Broumově ve výši 5 miliónů Kč na přípravu projektu pro broumovský klášter.

Díky této půjčce začne Opatství s přípravou projektu na oživení a využití Národní kulturní památky Klášter Broumov a tím nového využití tohoto kulturního dědictví, jak nám sdělil správce broumovského kláštera Přemysl Sochor. Projekt zahrnuje úpravy v klášterní zahradě a severovýchodní části kláštera, kde by vznikl prostor především pro kulturní, vzdělávací a další veřejně prospěšné aktivity. Celkové náklady na projekt by mohly dosáhnout až 500 miliónů korun.

Opatství projekt připravuje již delší dobu, nyní se otevřela cesta k dokončení tak, aby projekt mohl být připraven v nejbližším možném termínu. Veřejnosti byla například představena idea nového využití klášterní zahrady, která zahrnuje vznik multifunkčního letního sálu, galerie, obnovy historického kuželníku či naučné stezky. V prostorách kláštera samotného se potom počítá se studovnami a učebnami a také s odpovídajícím zázemím pro možnost dlouhodobějších programů.

"Jsem rád, že projekt získal podporu. Půjčku rádi využijeme. Chceme, aby mohly být využité i části kláštera, které nyní využité být nemohou," řekl nám včera převor benediktinského arciopatství Petr Prokop Siostrzonek, administrátor Broumovského kláštera.

Strana 2 z 2