Tuesday 7.July 2020

Poslední aktualizace 2.03.2017 11:13

Agentura pro rozvoj Broumovska

pomáháme naplňovat Vizi Broumovska 2029

Jste zde: Kultura - Broumovský klášter žil po celý rok bohatým kulturním programem
Chyba
  • JFolder::create: Could not create directory

Broumovský klášter žil po celý rok bohatým kulturním programem

Multižánrové hudební večery českých i zahraničních umělců, výstavy současných výtvarníků a sochařů, koncerty klasické hudby v broumovských kostelích. To vše nabídl během loňského roku broumovský klášter svým návštěvníkům, díky grantu z Norských fondů.

Téměř pět tisíc návštěvníků se během roku 2015 zúčastnilo kulturních akcí pořádaných v rámci projektu Klášter Broumov – živé evropské centrum kultury a vzdělávání, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Největší zájem zaznamenal hudební festival Za poklady Broumovska, který v červenci a srpnu nabídl deset koncertů klasické hudby v deseti broumovských kostelích. Sobotní podvečerní vystoupení si přišlo vyslechnout na 3700 posluchačů a na dobrovolném vstupném, které poputuje na péči o kostely, se vybralo rekordních 220 tisíc korun.

Svou početnou fanouškovskou základnu si rozšířil i hudební program ArtCafé, který na pravidelné středeční koncerty v klášterní Kreslírně přilákal během roku téměř tisíc lidí. Dvacet akcí ArtCafé představilo zahraniční umělce Femi Temowa, Árstídir nebo Mike Fletcher Trio, i české hudební skupiny jako Calm Season, Bardolino nebo 6NaChodníku.

Díky Norským fondům byla podpořena i loňská výstavní sezóna v klášterní Galerii Dům. Svá autorská díla zde od konce dubna do září představili umělci Monika Immrová, Michal Kindernay a Petr Dub. Novinkou byl projekt 3x2 pro klášter, díky němuž měli milovníci výtvarného umění možnost poznat šest autorů Site Specific instalací: Kryštofa Kaplana, Igora Korpaczewskeho, Pavla Mrkuse, Pavla Hoška, Jiřího Matějů a Martina Daška.