Tuesday 7.July 2020

Poslední aktualizace 2.03.2017 11:13

Agentura pro rozvoj Broumovska

pomáháme naplňovat Vizi Broumovska 2029

Jste zde: Kultura
Chyba
  • JFolder::create: Could not create directory

Otevřeli jsme pro Vás Jazzovou kavárnu

jazz

22. 2. 2012 - Centrum regionálního rozvoje Broumovska

Prvním poslechovým večerem byla ve středu 22. února 2012 zahájena, jak pevně věříme, tradice pravidelné Jazzové kavárny, která předpokládá kvalitní muziku a dobré pití. Dramaturgem a průvodcem kavárny se stal Štěpán Přibyl - muzikant, trumpetista a pedagog Základní umělecké školy v Broumově. Do Jazzové kavárny vás pozveme vždy jednou za měsíc. Večery budou probíhat v zimní sezoně v Kreslírně broumovského kláštera a v létě v klášterní zahradě.

Celý článek...

Sněhuliáda 2012

snehulakLetošnímu, v pořadí již 4. ročníku této akce pro „nejen“ děti, nebylo počasí moc nakloněno.  Nejdříve nás trápil nedostatek sněhu a téměř jarní počasí,  pak zase tuhé mrazy, které  znemožnily stavět cokoli. Přes to přese všechno,  dorazila do klášterní zahrady hrstka nadšenců, kteří se rozhodli poměřit své síly a zručnost. Objekty, spíše reliéfy, dali 10 účastníkům pěkně zabrat. Zmrzlý sníh se poléval vodou a jednotliví účastníci se museli průběžně zahřívat u čaje. Nutno však říci, že i čtvrtý ročník Sněhuliády se vydařil a našel si jako každoročně své příznivce (většina ze stavitelů se neúčastnila poprvé).

Těšíme se na další ročníky, příznivější počasí a hojnou účast „stavitelů“.

Hudební festival Za poklady Broumovska 2011

zpbZa šest let svého života se festival stal nedílnou součástí kulturního dění broumovského regionu, královéhradeckého kraje a našel si příznivce v celé České republice. Po deset letních sobot opět ožívaly kostely klasickou hudbou a otvíraly se od časného rána stovkám návštěvníků. Dramaturgie zvoleným programem ukázala Broumov jako místo, kde se umělci a umění rodí a které k umění inspiruje.

Celý článek...

Víno a moravský cimbál přilákal do broumovského kláštera stovky návštěvníků

IMG_1108Veřejná ochutnávka českých a moravských vín Vinum et cetera spolu s cimbálovou muzikou Marýnka Vracov přilákala v sobotu 4. června na nádvoří benediktinského kláštera v Broumově přes 500 návštěvníků. Touto akcí Agentura pro rozvoj Broumovska tradičně, letos již po osmé, slavnostně zahajuje turistickou sezónu na Broumovsku. Každý mohl ochutnat z padesáti vzorků vín vybraných pro tuto příležitost hlavním someliérem Salónu vín České republiky Markem Babiszem.

Celý článek...

Broumovská klávesa 2011

klavesaMezinárodní klavírní soutěž pro děti do 14 let, která vznikla v Broumově. Cílem projektu bylo vytvořit soutěž se širokou mezinárodní působností. Mladí hudebníci mají nejen možnost vzájemné konfrontace na mezinárodní úrovni, ale také kontaktu se špičkovými osobnostmi českého i zahraničního klavírního umění a představiteli stěžejních hudebních institucí. 1. ročník se konal ve dnech 6. – 8. května 2011 a zúčastnilo se ho 50 účastníků ze tří zemí. 

Celý článek...

Strana 3 z 4